SİZİ ARAYALIM

SİZİ ARAYALIM

Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.

Bireysel Kurumsal

2013 yılı Google Yılı!

4 eylül 1988 tarihinde sergey brin ve larry page tarafından kurulan Google, 2014 ile birlikte 15. Yaşını kutluyor. İçinde bulunduğumuz bu bilgi çağında tanınmış bir çok şirket var. Facebook, apple, samsung fakat hiç biri Google gibi birçok alanda hizmet verememektedir.  Google şuanda arama motoru optimizasyonu yanı sıra telefon, donanım, sosyal medya ve perakende satış  alanında da hizmet vermektedir. Diğer rakipleri kadar başarılı olmasalarda kesinlikle ciddi bir kitleye sahipler..

Google Glass

Çıkış tarihi olarak 2014 yılı belirlenen Google Glass için Google çalışmalarına son sürat devam etmektedir.  Şüphesiz ki ürünün çıkmasına aylar kala ürün ile ilgili bazı prototiplerin bulunması ürüne olan merakı daha da arttırmaktadır. Google glass çıkış tarihi yaklaşmadan fiziksel görünümü hakkında bir tahminde bulunmak çok zor. Google, Google glass’ın daha ucuz ve geniş bir kesime ulaşması için çalışmalarını sürdürmektedir.

google-glass-1024x546

Android Marketi

Nokia , apple gibi şirketler hariç hemen hemen tüm firmalar yeni cep telefonlarını android işletim sistemi ile satışa çıkartıp tüketici ile buluşturmaktadırlar.Google , android’ten her ne kadar para kazanmasada geliştirilmesini reklam amaçlı olduğunu belirtse de piyasadaki bu talebi değerlendirerek mobil cihazlardaki yerini almıştır.

android-1024x576

 

Google Waze Şirketini Satın Alması

Waze firması gerçek zamanlı navigasyon ve trafik bilgisi hizmeti vermekteydi. Google, maps’e olan ilgiyi üst seviyeye taşımak için İsrailli waze firmasını 1.1 milyar dolara satın aldı. Google bu satın alma ile google maps’i bir üst seviyeye taşıyarak pazardaki en iyi harita olmayı başarmıştır.

google-waze

Moto X

Google 2013 yılının ağustos ayında Moto X adlı telefonunu duyurdu. Motorola ve google tarafından üretilen bu akıllı telefon çıktığı tarihte kullanıcılardan olumlu yönde yorumlar aldı ancak pazarda kendine ufak bir yer edindi.

 

google-moto-x-1024x682

Chromecast

Google TV ile televizyon serüvenine başlayan Google,  Nexus Q ile devam ettikten sonra son olarak Chromecast’i üretti. Flash bellek boyutunda olup tabletinizdeki veya telefonunuzdaki verileri televizyon ekranınıza aktarımını sağlayan bu cihaz 35 dolardan satışa sunulduktan sonra Apple TV’yi de geride bırakarak amazon.com’da en çok satılan cihaz olarak belirlenmiştir.

Chromecast-1024x776

Geçtiğimiz aylarda Google hisseleri ilk kez 1000 doları geçerek şirketin büyüklüğünü tüm dünyaya kanıtlamış oldu.

google-hisse

Google Play

Son olarak google play’den bahsedelim..Apple şirketi geçtiğimiz yaz ayında toplamda şu güne kadar 50 milyon indirme yapıldığını açıkladı. Google play’de de indirme rakamları hemen hemen eş değerdeydi. Piyasaya birkaç ay geç çıkan google play store , apple store ‘u yakalamıştır.

Her ne kadar uygulama geliştiricileri IOS önceliği verselerde 2014 yılında bu değişecek gibi görünüyor, önümüzdeki günlerde apple’ı zor günler bekliyor.
Adsız

31 Aralık 2013 8154