SİZİ ARAYALIM

SİZİ ARAYALIM

Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.

Bireysel Kurumsal

Google Kullanıcılarını Dış Dünyada da Takip Ediyor..

Google kullanıcılarını sadece web üzerinden denetlemiyor. Akıllı telefonu olan kullanıcıların GPS’lerinden bulunduğu lokasyonu tespit edip google aramalarında ne kadar mağaza içi satın almalara yol açtığını analiz etmeye çalışmaktadır.

Google sadece android değil IOS platformlu akıllı cihazları bir GPS teknolojisi ile takip edip kullanıcıların yer bilgisini tespit ettikten sonra gittiği yerleri adım adım izliyor. Üstelik bunun için telefonunuzda google uygulaması olması gerekmiyor.

Google bu sistem sayesinde mobilden yapılan aramaların ne kadarının mağazadaki ziyarete dönüştüğünü ölçmeye çalışıyor. Örneğin telefonunuzdan google’da “pırlanta yüzük” arattınız. Çıkan arama sonuçlarından herhangi bir mağazaya ulaştınız. Bu mağazaya direk olarak giderseniz google takip sistemi sayesinde bunu tespit edebiliyor.

Adsız

Android yazılımı içine gömülü yer bilgisi sayesinde google’ın işi oldukça kolay. IOS’ta da bunu uygulamalar sayesinde gerçekleştirebiliyor. Kullanıcılar ayarlarından lokasyon bilgilerini kullanmasına izin vermişlerse google’ın takip sistemine yakalanmaktan kurtulamıyor.

Google’ın test aşamasında olan bu takip sistemi  Adwords paneline eklemesi yakın görünüyor. Sonuç olarak google nereye giderseniz gidin sizi izlemekten vazgeçmeyecek görünüyor…

 

11 Kasım 2013 7810