SİZİ ARAYALIM

SİZİ ARAYALIM

Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.

Bireysel Kurumsal

SEO nedir?

SEO nedir?

SEO türkçe açılım olarak arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Arama motorlarında sitelerin üst sıralara çıkarılmasına yönelik çalışmalar bütünüdür.

SEO’nun temel amacı sitelerin arama motorlarında üst sıralarda görüntülenmesidir. Çalışma ile sitelerdeki yer alan bilgiler daha fazla ilgili kitleye ulaşmaktadır. Böylelikle site sahiplerinin satışları daha da artış göstermektedir.

En popüler olarak kullanılan arama motoru google’dır. SEO genel anlamda google üzerinden yapılmaktadır. Doğal görünen yöntemler kullanılarak yapılan çalışmaya SEO adı verilir.

SEO nasıl yapılır?

SEO müşteri arttırmak için yapılan bir çalışmadır. Bu çalışmaları doğal yollar ile yapan kişilere ise seo uzmanı denir.

Google’da üst sıralarda bulunmak en iyi reklam türüdür. Google Adwords reklamları haricinde google’da üst sıralarda yer almak SEO ile mümkündür. Sitenizin ziyaretçilerini arttırmak için ve sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm reklam çalışmaları sonucunda siteniz üst sıralara gelmektedir.

Google, herhangi bir sitenin açıldığı andan itibaren gelişimini dikkate alır ve arama sonuçlarını doğrudan yansıtır.

SEO çalışması doğal yollardan değil de yapay yollardan(hacklink gibi) yapıldığında arama motorundaki sıralaması olumsuz yönde etkilenir ve sıralamaya da olumsuz olarak yansır. Bu durum sitelerdeki ziyaretçi sayısının düşüşüne ve sitenin zarar görmesine sebep olur. Site içindeki makalelerin forum sitelerinde, sosyal medya’da, imleme sitelerinde veya seoya katkı sağlayabilicek her ortamda paylaşılması sitelerin faydalarına olucaktır.

SEO’daki en önemli nokta ise sürekliliktir. SEO yaptığımız bir siteyi sürekli beslemeli ve sürekli olarak özgün yazılar girmemiz sitemizin üst sıralarda daha rahat durmasını sağlayacaktır.

3 Eylül 2013 7389